Mehmet Sepil açıkladı: Göztepe’nin devir işlemleri sürüyor

Spor Toto Harika Lig’de küme düşen ve gelecek dönem Spor Toto 1. Lig’de uğraş edecek olan Göztepe’de, kulübün periyodu için kulüp sahibi Mehmet Sepil, Sports Republic şirketi sahibi Rasmus Ankersen ile 15 Haziran 2022 tarihinde ön protokol imzalamıştı. Kulübün paylarının yüzde 70’ini devredecek olan Mehmet Sepil, devam eden süreçler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

“Hukuki çalışmalar devam etmektedir”

Mehmet Sepil, açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

“Sports Republic ile yapılan iştirak görüşmeleri sonucunda; 15 Haziran tarihinde ön protokol imzalanmıştır. Paydaşlık sürecine ait hukuksal çalışmalar devam etmektedir. Öteki yandan Göztepe Spor Kulübü profesyonel futbol kadrosunun önümüzdeki dönem hazırlıkları planlı bir halde yürütülmektedir.”

Bursaspor’un en bedelli futbolcusu Tuğbey Akgün!

Yeni dönemde TFF 2. Lig’de çaba edecek olan Bursaspor’un piyasa kıymeti en yüksek futbolcusu Tuğbey Akgün oldu. 19 yaşındaki futbolcunun mevcut pahası 500 bin Euro.

Spor Toto 1. Lig’den TFF 2. Lig’e gerileyen Bursaspor’un piyasa kıymeti epey gerilerken, futbolcuları içinde çıkış yakalayan en değerli isim Tuğbey Akgün oldu. Yabancı oyuncularını tek tek kaybeden yeşil-beyazlı ekip, deneyimli bir kaç isimle de yollarını ayırmak zorunda kaldı. Bursaspor’un an itibariyle piyasa pahası en yüksek oyuncusu Tuğbey Akgün oldu. Transfermarkt’ın bilgilerine nazaran 500 bin Euro kıymeti bulunan 19 yaşındaki futbolcuyu, Berat Altındiş (375 bin Euro) takip ediyor.

Altınordu dönemi açıyor

Altınordu, 2022-2023 dönemi için alana iniyor. Kırmızı-lacivertliler, 27 Haziran Pazartesi günü yeni dönem hazırlıklarına başlayacak.

Spor Toto 1. Lig takımlarından Altınordu, 2022-2023 döneminin birinci çalışmasını 27 Haziran Pazartesi akşamı gerçekleştirecek. Geçen dönemin bitimine bir hafta kala Hüseyin Eroğlu’nun yerine teknik yöneticiliğe yardımcısı Ufuk Kahraman’ı getiren kırmızı-lacivertli kadro, dönemin birinci çalışmasını İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde basına açık idmanla yapacak. Egzersiz öncesinde Lider Seyit Mehmet Özkan’ın, Beytullah Baliç Yerleşkesi’nde oyuncularla bir ortaya geleceği açıklandı.

Altınordu, 15’i Öz Kaynak Sistemi’nden yetişen, toplam 25 oyuncu ile dönem çalışmalarına başlayacak. Kadronun, hazırlık maçlarının programı ise şimdi netleşmedi.