Abdülkerim Bardakçı bilmecesi! Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray derken Konyaspor hocası İlhan Palut’tan açıklama

Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut, Abdülkerim Bardakçı’nın transferiyle ilgili, “Görüyorsunuz kendisi idmanda esasen. Birebir sohbetlerimde Abdülkerim’in bu türlü bir panik, bir telaş içerisinde olmadığını görüyorum. Alışılmış ki yöneticilerimizin sürdürdüğü bir süreç. Biz de nasıl sonuçlanacağını bekliyoruz” dedi.

Süper Lig gruplarından Konyaspor, yeni dönem öncesinde hazırlıklarını sabah saatlerinde yaptığı idmanla sürdürdü. İsmi büyük gruplarla anılan ve Fenerbahçe ile transferinde pürüz çıktığı öne sürülen Abdülkerim Bardakçı da çalışmada yer aldı.

Teknik yönetici İlhan Palut, Abdülkerim transferinin gerçekleşmemesi halinde, yeşil-beyazlı grupta konsantre olup, olamayacağıyla ilgili gelen bir soru üzerine, “Ben, o bahsettiğiniz kırılmanın; gidemedim, burada konsantre olamam, yapamam durumunun olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

Kulüp olarak 27 yaşındaki savunmacının transfer olması halinde alternatifler konusunda kendilerini hazırladıklarını tabir eden Palut, “Görüyorsunuz kendisi idmanda esasen. Birebir sohbetlerimde Abdülkerim’in bir panik, telaş içerisinde olmadığını görüyorum. Natürel ki yöneticilerimizin sürdürdüğü bir süreç. Biz de nasıl sonuçlanacağını bekliyoruz. Kendi grubumuz ismine da bunun alternatiflerini, tahlillerini Abdülkerim’in gidebileceği durumlarda kendimizi buna nazaran hazırlıyoruz. Fakat gitmezse ben, o bahsettiğiniz kırılmanın; gidemedim, burada konsantre olamam, yapamam durumunun olacağını düşünmüyorum. Zati Abdülkerim ile burada daima sohbet halindeyiz. İnşallah hem kulübümüz için hem onun için en iyisi olur” sözlerini kullandı.

Konyaspor’un başarılı stoperi Abdülkerim Bardakçı’nın Fenerbahçe’ye transferi konusunda pürüz çıktığı öne sürüldü.

“KARARI ABDÜLKERİM VERECEK”

DHA’nın haberine nazaran; Konyaspor Kulübü yetkilileri, “Kulüpler transfer konusunda prensipte muahede sağladı lakin Abdülkerim ile Fenerbahçe ortasında pürüz çıktığını biliyoruz. Kararı Abdülkerim verecek. Oyuncumuz bizimle idmana çıkmaya devam ediyor” dedi.

Konyaspor kulübü yetkilileri yaptığı açıklamada, “Kulüpler transfer konusunda prensipte mutabakat sağladı. Fakat Abdülkerim ile Fenerbahçe ortasında pürüz çıktığını biliyoruz. Kararı Abdülkerim verecek. Oyuncumuz bizimle idmana çıkmaya devam ediyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz dönem gösterdiği performansla büyük ekiplerin transfer listesine ismini yazdıran Abdülkerim Bardakçı için kulübü Konyaspor, Fenerbahçe ile prensip muahedesine varmıştı. Fenerbahçe’nin Abdülkerim Bardakçı ile yaptığı görüşmede fiyat konusunda pürüz çıktığı tez edildi.

BEŞİKTAŞ’IN TEKLİFİ KABUL EDİLDİ İDDİASI

A Spor’un savına nazaran; Konyaspor, Beşiktaş’ın Abdülkerim Bardakçı için yaptığı 2.8 milyon euro bonservis + 500 bin euro bonus teklifini kabul etti. Oyuncu ile temaslar sürüyor.

GALATASARAY BEKLEMEDE

Oyuncu ile ilgilenen bir öbür kulüp de Galatasaray. Sarı kırmızılılar da Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye yakın teklifle Konyaspor’un kapısını çaldı.

FENERBAHÇE EL SIKIŞMIŞTI ANCAK…

Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe Muhabiri Süleyman Arat’ın haberine nazaran ise; Konyaspor’un Abdülkerim Bardakçı transferi için 3.3 milyon Euro’ya Fenerbahçe ile anlaştığı ve iki lider el sıkıştığı öğrenilirken Fenerbahçe-Abdülkerim muahedesi bozuldu halinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı Fenerbahçe vazgeçmezse Konyaspor’un verilen kelamın ardında olduğu tabir edildi.

Ancak oyuncuyla maddi mevzularda uzlaşma sağlanamadığı istikametindeki savlar üzerine transferde bir sonraki etaba geçilememişti.

Abdülkerim Bardakçı transferinin birkaç gün içerisinde mutlaklaşması bekleniyor.