Son Dakika: TFF ile beIN Group arasında imzalar atıldı, Başkan Mehmet Büyükekşi rakamı açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Muhteşem Lig ve 1. Lig yayın haklarının 2 yıl daha Digiturk beIN MEDIA GROUP’ta olacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu İdare Heyeti yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait olarak, TFF Üstün Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Evresine ait düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. İdare Konseyi; daha evvel oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Kurulun fonksiyonunu yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki kaide ve şartlara uygun teklif vermemesi, kimi paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın bölümündeki şartlar nedeniyle, 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar verdi.

Yukarıdaki şartlara ek olarak, transfer döneminin açılması ve kulüplerin transfer devrinde sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir müddet kalması nedeniyle yine bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma kontratı yapılmasına oy birliği ile karar verdi.

TFF İLE DİGİTURK ORTASINDA YARIN YAYIN HAKLARI İMZA MERASİMİ DÜZENLENDİ

Türkiye Futbol Federasyonu ile uzun yıllardır Muhteşem Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP ortasında, 2022-2023 ve 2023-2024 dönemlerini kapsayan 2 yıllık uzatma mukavelesi imza merasimi, bugün Riva’da gerçekleşti.

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi ile Digiturk CEO’su ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Yousef Al-Obaidly’nin iştiraki ile gerçekleşen imza merasiminde TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, mutabakatla ilgili rakamsal bir ayrıntı verdi.

Büyükekşi, “Digitürk ile 2.2 milyar lira üzerinden mutabakat sağladık.” dedi.

Detaylar geliyor…

HADİ BEN KAÇTIM YENİ KISMIYLA YAYINDA