ABD Başkanı Biden elinde kopya kağıdıyla yakalandı!

ABD Lideri Joe Biden, dün katıldığı bir toplantıda elinde duran kâğıdı kazara havaya kaldırdığında başına geleceklerden habersizdi…

“Roosevelt Odasına girin ve iştirakçilere merhaba deyin” diye başlayan hususlar halinde yazılmış direktiflerin bulunduğu bu kâğıt bir sefer daha Biden’ın toplum içinde, bilhassa de kıymetli toplantılarda yapacakları ve yapmaması gerekenlerin danışmanları tarafından kendisine iletildiğinin bir başka delili oldu.

Gaflarıyla gündemden düşmeyen Joe Biden’a özel olarak hazırlanan bu direktiflerde kendi koltuğuna oturması ve konuşmalarını ve yorumlarını kısa tutup 2 dakika ile sonlandırması söyleniyor.

Biden’ın kopya çektiği anı AFP’den Jim WATSON bu türlü yakaladı

NOTU KALDIRINCA YAKALANDI!

Biden, ABD idaresinin petrol şirketleriyle rekor gaz fiyatlarıyla uğraş konusunda sabah toplantısına katıldıktan sonra rüzgâr sanayisi yöneticileriyle yaptığı bir toplantıda belgeyi geriye yanlışsız tuttuğunda bir fotoğrafçı bu anı belgeleyen fotoğrafı çekmeyi başardı.

Daktilo edilmiş notta muhabirler geldikten sonra “Kısa yorumlarda bulunacaksınız (2 dakika)” yazıyor.

Notta muhabirler ayrıldığında, “AFL-CIO Lideri Liz Shuler’a bir soru soruyorsunuz” ve akabinde “katılımcılara teşekkür EDİYORSUNUZ” ve “Ayrılıyorsunuz.” yazıyor.

Biden’ın ilerlemiş yaşı ve gafları dünya gündeminden düşmüyor

DAHA EVVEL DE YAŞANDI

Biden’ın bu tıp toplantılarda işçi notlarını kullanması, daha evvel, örneğin geçen temmuzda bir yardımcının “Efendim, çenenizde bir şey var” diye lideri uyarmasına benzetildi. Biden ayrıyeten bu notu gazetecilerin ve fotoğrafçıların karşısına çıkacak formda tuttu.

Biden’ın, bildirisini denetim etmeye çalışan işçiye, onu denetim etmeden, beklenmedik kamuya açık tabirleriyle çelişecekleri noktaya kadar sert davrandığı bildiriliyor.

Bu haberlere nazaran Biden, mart ayında Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle iktidardan uzaklaştırılması davetinde bulunduğunda söylediklerini kastetmediğini söyledikten sonra işçiye kendisinin ABD Lideri olduğunu hatırlattı.

BIDEN BU YAŞANANLARA TEPKİLİ

NBC News’da geçen ay yayınlanan bir habere nazaran Biden danışmanlarına bu yapılanların onu baltaladığını ve yükselişini sağlayan özgünlüğünü bozduğundan şikâyet etti. Daha da ötesi bu yapılanlar Biden’ın başkanlığına zati karşı olan Cumhuriyetçileri de etkiliyor ve Biden’a daha sert tenkitlerin gelmesine neden oluyor.

Yaşananlar, Biden’ın bir sefer daha Cumhuriyetçilerin lisanına düşmesine neden oldu

Biden’ın Putin hakkındaki açıklamasından bir gün sonra, Beyaz Saray Genelkurmay Lideri Ron Klain, CNN Beyaz Saray muhabiri John Harwood’un, Biden’ın kelamlarının “Disiplinde değerli bir düşüş” gösterdiğini belirten bir bildirisini retweet etti .

Cumhuriyetçiler ekseriyetle 79 yaşındaki lideri zihinsel gerileme içinde olmakla suçluyor. Eski Lider Donald Trump da 2020 seçimleri öncesinde Biden’ın bilişsel olarak “vurulduğunu” tez etmişti.