Son Dakika: Sergio Oliveira, Galatasaray’a transferi için İstanbul’da!

Galatasaray’ın kulübü Porto ve kendisiyle prensip mutabakatına vardığı Sergio Oliveira, İstanbul’a geldi.

7 SAAT SÜREN PAZARLIK

Transfer çalışmaları için Milano’ya giden G.Saray Sportif A.Ş. Lider Vekili Erden Timur’un birinci atılımı orta saha olurken, ağır mesai harcanan Sergio Oliveira transferi muvaffakiyetle sonuçlandı. Erden Timur Portekiz Ligi takımlarından Porto’da forma giyen 30 yaşındaki futbolcu için evvelki gece 03.00’e kadar ağır mesai harcadı. Milano’da bir Balık restoranında başlayan transfer tepesi, Timur’un kaldığı otelde sona erdi.

PAZARLIKLAR 10 MİLYON EURODAN BAŞLADI

Pazarlıklara başlarken 30 yaşındaki futbolcunun Porto ile 4 yıl daha kontratı bulunurken, kontratındaki 12 milyon Euro’luk çıkış unsuru dikkat çekiyordu. Bu oyuncuya talip olan F.Bahçe’nin daha evvel iki kere Porto ile görüştüğü fakat bonservisini 8 milyon Euro’nun altına indiremediği için transferden vazgeçtiği tabir edildi. Porto da Galatasaray ile görüşmelerde sayısı 10 milyon Euro’dan başlattı.

Yaklaşık 10 gün evvel verilen bu sayı daha sonra, Oliveira’nın isteği ve Porto’nun futbolcuyu takımda düşünmemesi nedeniyle milyona indirildi. Porto dün Milano’daki görüşmelerde bir indirim daha yaparak 6 milyon Euro’ya düştü. Timur yaklaşık 7 saatlik pazarlık sonrası 3 milyon Euro garanti bonservis fiyatı ve 1 milyon Euro bonus karşılığı Porto’yu ikna etti.

4 YILLIK ANLAŞMA

30 yaşındaki futbolcu, birinci başta Galatasaray’ın 3+1 yıllık sözleşme teklifini kabul etmedi ve “Porto ile 4 yıllık net kontratı bırakıyorum” diyerek direkt 4 yılda diretti. Sarı kırmızılılar 4 yılı kabul etti buna karşılık maaş isteğini 2 milyon 750 bin Euro’ya düşürmeyi başardı ve Oliveira G.Saraylı oldu.