Son Dakika: Beşiktaş’ın son transferi Jackson Muleka İstanbul’a geliyor!

Beşiktaş; Gedson Fernandes, Romain Saiss, Cenk Tosun ve Wout Weghorst’un akabinde 5’inci transferini açıklamaya hazırlanıyor.

Geçen dönemin ikinci devresini Kasımpaşa’da geçiren ve 12 gol atarak yıldızlaşan Jackson Muleka, Beşiktaş’a resmi imza atmak için bu akşam İstanbul’a geliyor.

Standart Liege ile bonservis konusunda anlaşan siyah-beyazlılar, Muleka’yı yarın sıhhat denetiminden geçirecek. Demokratik Kongolu oyuncu resmi imza ve tanıtım görüntüsünün akabinde kamp için Avusturya’ya hareket edecek.

JACKSON MULEKA’NIN KONTRAT DETAYLARI

Beşiktaş, Wout Weghorst’un akabinde ikinci santrfor transferini de bitirdi. Siyah beyazlılar, Demokratik Kongolu Jackson Muleka’nın bonservisi için Standard Liege ile mutabakata vardı. Geçtiğimiz dönemin ikinci yarısında kiralık olarak forma giydiği Kasımpaşa’da 14 maçta 12 gol, 4 asist üreterek ekibin kümede kalmasında büyük hisse sahibi olan Muleka’nın 1-2 gün içinde kendisini resmen Beşiktaşlı yapacak mukaveleyi imzalaması bekleniyor.

BURNLEY ÇOK iSTEDi ANCAK ADA’YA GiTMEYi REDDETTi

Hürriyet Gazetesi Beşiktaş muhabiri İsmail Er’in haberine nazaran; Asbaşkan Emre Kocadağ ve Beşiktaş Futbol A.Ş. Genel Müdürü Ceyhun Kazancı’nın gayretleri sonucu gerçekleşen bu transferde Muleka’nın hali büyük rol oynadı. 22 yaşındaki futbolcu, kendisini İngiliz takımı Burnley’ye satmayı planlayan kulübüne, “Ben Beşiktaş’ta oynamak istiyorum” dedi.

Siyah beyazlı kulüp, 5 yıllık mukavele imzalayacağı Jackson Muleka’ya yılda 1.1 milyon Euro ve maç başı 5 bin Euro, Standard Liege’e ise 3.5 milyon Euro ve bir sonraki satıştan yüzde 15 hisse verecek.