Kaybetmiş olsalar da biz bu gençlere güveniyoruz

Altın Lig’in final maçında, Ukraynayı, setlerde 2-0 gerideyken harika bir geri dönüşle yenen Çekya’yla karşılaştık. Çok rahat oynayan Çekya, çok düzgün defans yapan bir kadro. Bu yüzden güçlü hücumcularla oynamamız gerekiyordu. Birinci sette Adis ve Efe atak yükünü çeken isimlerdi. Çekya grubu uygun servi atıp hamlede da çıkan topları öldürmeyi başarınca evvel birinci seti kaybettik.

İkinci sette Yiğit-Yasin değişikliği tuttu. 20’li sayılara 4 sayı önde girdik, fakat setin sonunda Çekya ikili oyuncu değişikliği yaptı ve bu seti kazanarak 2-0 öne geçmeyi başardı.

Kritik 3. sette Mirza ile Bedirhan’ı oyuna sokan Nedim Özbey, böylece hem blok hem de atakta tesirli bir kadro haline getirdi Efeleri. 4. sette kazanan altı ile oynadık. Kapasiteleri yüksek oyuncularımız Mirza ve ağabeyi Adis’le file üstünde hakimiyeti ele aldık.

Çek ekibi solak Sokola ile atakta hiç kusur yapmayınca beklemedikleri bir galibiyet alarak, iki yıldır kazandığımız Altın Lig’in yeni şampiyonu olmayı başardı. Sonuç her ne olursa olsun alandaki gayret bizim için kıymetliydi.Biz, Özbey idaresindeki bu gençlere güvenmeye devam ediyoruz.

SULTANLARI iZLEMEYE DEVAM

Kadın Ulusal Grubumuz da, Milletler Ligi’nin Brezilya etabını 2 galibiyet, 2 yenilgiyle kapattı. Guidetti, yeni oyunculara baht verdi. Fırsatı Derya çok düzgün kullanırken, Zehra ve Eda’nın üstün performansıyla maçı 3-1 kazandık. Kanada etabında Sultanları izlemeye devam edeceğiz.