Twitter, Yanıt İstemleri Özelliğini Twitter’ı Türkçe Kullanan Herkese Getiriyor

Twitter, Türkçe Karşılık İstemleri özelliğinin başarılı geçen deneme sürecinden sonra, bu özelliğin 2 Ağustos’tan itibaren iOS, Android ve Web için globalde Twitter’ı Türkçe lisanında kullanan kullanıcıların tümüne sunacağını açıkladı.

Twitter, bu özelliği 2022’nin başından bu yana, dünyanın çeşitli bölgelerinde test ediyordu. Reply Prompts yani Cevap İstemleri özelliği, bir Tweet’e cevap olarak ziyanlı olabilecek bir lisan (hakaret, kaba lisan yahut nefret dolu sözler) algıladığımızda görünür. Bu özellik, insanlara yazdıklarını tekrar düşünme ve potansiyel olarak cevabı silme yahut değiştirme bahtı veriyor.

Twitter’dan yapılan açıklamada, şu tabirlere yer verildi: “Geçen yıl, konuşmaları daha uygar hale getirmenin ve Twitter’daki genel konuşmanın sıhhatini güzelleştirmenin bir yolu olarak ABD ve Brezilya’daki insanlara yönelik cevap istemleri özelliğini başlattık. Bu test, ABD’deki şahısların %30’unun ve Brezilya’daki bireylerin %47’sinin, sorulduktan sonra cevaplarını değiştirmesi yahut silmesiyle sonuçlandı. Bu özelliği Türkçe olarak test ettikten sonra, tüm dünyada Türkçe lisan ayarlarına sahip olan herkese sunmaya hazırız. Bu başarıyı dünyanın her yerindeki insanların Twitter’daki tecrübelerine yansıtmak hedefiyle bu özelliği farklı pazarlarda ve lisanlarda de test etmeye devam edeceğiz.”