Steam Deck Satışları Daha Fazla Ülkeye Yayılıyor

Yakın vakit evvel ayrıntılıca incelediğimiz Steam Deck, şimdiye kadar sadece Kuzey Amerika, İngiltere ve Avrupa’nın kimi kısımlarında mevcuttu. Üretici Valve, artık Japonya, Güney Kore, Hong Kong ve Tayvan’da avuç içi konsolu için rezervasyonları etkin hale getirdi. Bu süreç Deck’in artık daha geniş kitlelere ulaşacağını, birebir vakitte önümüzdeki süreçte farklı bölgelere yanlışsız yayılacağını gösteriyor. Şu anlık konsol resmi olarak ülkemizde satılmıyor olsa da bir sonraki süreçte satışlar başlayabilir.

Aslına bakarsanız Steam Deck için sipariş yoğunluğu var ve geçtiğimiz haftalarda üretimin artacağını öğrenmiştik. Valve’in yeni atılımına bakacak olursak tedarik zincirindeki meseleler artık sona ermiş. Bu yıl içinde tüm ön siparişleri gönderme kelamı veren şirket, artık daha fazla ülkeye açılmayı göze almış üzere görünüyor.

Valve, yeni ülkelerde hem satış hem de dağıtım için Komodo isimli bir şirketle birlikte çalışıyor. Asya ülkelerinden ön sipariş vermek isteyenler, “https://steamdeck.komodo.jp/” adresine gidebilir. Resmi bir basın açıklamasına nazaran, Steam Deck’in en düşük kapasiteli sürümü Japonya’da 59.800 ¥, Tayvan’da 13.380 NT$, Hong Kong’da 3.288 HK$ ve Kore’de 589.000 KRW fiyatla satılacak.

Steam Deck, lansmanından bu yana Steam’de en çok satanlar listesinde daima üst sırada yer aldı. Artık satışların farklı ülkelere gerçek genişlediğini düşünürsek birinci sıra bir müddet daha değişmeyecek üzere.