Son Dakika: Mesut Özil sosyal medyada Fenerbahçe’yi takipten çıktı!

Spor Toto Üstün Lig gruplarından Fenerbahçe’de İsmail Kartal periyodunda takım dışı bırakılan ve yeni teknik yönetici Jorge Jesus tarafından da şimdi affedilmeyen Mesut Özil, toplumsal medya hesaplarında sarı lacivertli kulübü takipten çıktı.

Instagram ve Twitter üzerinden Fenerbahçe’nin resmi hesaplarını takip etmeyi bırakan tecrübeli oyuncu, grup arkadaşlarını ise takip etmeyi sürdürüyor. Mesut Özil’in takipten çıkmadığı öbür hesaplar ortasında Fenerbahçe Beko ve Fenerium üzere kulübün kimi resmi sayfaları bulunuyor.

İLK İDMANDA ALMANYA’YA GİTTİ

Geçen dönem takım dışı olan Mesut Özil ve Ozan Tufan, dönemin birinci idmanında yer almadı. Jorge Jesus tarafından dönem öncesi kamp takımına alınmayan Mesut Özil, Almanya’ya gitti.

KARDEŞİNİN DÜĞÜNÜNDE OYNADI

Yıldız oyuncunun, kız kardeşinin düğünü için Almanya’ya gittiği ortaya çıktı. Düğünden birtakım imajlar toplumsal medyada paylaşılırken Mesut Özil’in oyun havası oynadığı görüldü.

SÖZLEŞMESİNDEKİ ÖZEL MADDE

Mesut Özil’in mukavelesinde takım dışı kalsa dahi çalışmalara A kadroyla devam etmesine imkan sağlayan özel bir unsur bulunuyor.

İSMAİL KARTAL BİLETİNİ KESTİ

Takımın başına geçtikten sonra oyuncularla yakından ilgilenen ve birçok yıldızın performansının yükselten İsmail Kartal, Fenerbahçe ile ligi ikinci bitirirken bunu Mesut Özil’siz yapmıştı. İsmail Kartal’la tartışma yaşayan Mesut Özil, Ozan Tufan ile birlikte takım dışı kalırken aylardır forma yüzü görmedi.

JORGE JESUS DA İSTEMEDİ

İsmail Kartal’ın yerine gelen Jorge Jesus’un Mesut Özil’le ilgili olarak ne kadar vereceği merak edilirken tecrübeli çalıştırıcı imza merasiminde yaptığı açıklamayla yıldız oyuncunun takım dışı kararının devam edeceğini belirtmişti.

Basın toplantısında Özil hakkında konuşan Jesus, “Futbolda geçmişiniz çok değerlidir. Hocalar için oyuncular için geçmişte yaptığınız muvaffakiyetler referansınızı oluşturur. Özil dediğiniz üzere çok düzgün bir geçmişe sahip. Kendisi ile alınan kararı motamot devam ettireceğim. Burada değerli olan Jorge Jesus değil, burada değerli olan Mesut Özil değil, burada değerli olan Fenerbahçe” kelamlarıyla oyuncuyu takımda istemediğini söz ederken idare de Özil ile yolları ayırmak için menajeriyle görüştü.

“KALMAK İSTİYORUM” İLETİSİNE OLUMLU KARŞILIK ALAMADI

Fenerbahçe ile 2 yıl daha kontratı olduğunu ve ayrılmak istemediğini belirten Özil ise “Son günlerde mesleğim ile ilgi yapılan savlarla ilgili olarak bir açıklama yapmam zarurî oldu. Birinci 6 ay fiyat dahi almadan, çocukluk aşkım olan Fenerbahçe ile 3.5 yıl bir kontrat imzalayarak, meslek gayemi tamamlamıştım. Altını çizerek tekrarlıyorum; Fenerbahçe’den öbür bir kadroda mesleğimi noktalamayacağım. Kontratım mühleti boyunca, Çubuklu formamızı terletmek tek gayem. Bu kararım çok net ve katidir. Profesyonel ömrün gereklilikleri gereği, idaremizin benimle ilgili bir karar alması durumunda ise bu tutuma yalnızca hürmet duyacağım. Çok çalışıp kendimi hep hazır tutacağım. Her vakit dediğim üzere; aslolan Fenerbahçe’dir. Büyük Fenerbahçe taraftarına sevgi ve hürmetlerimle.” kelamlarıyla ekipte kalmak istediğini idareye bildirse de Fenerbahçe’den olumlu bir dönüş alamadı.

‘FUTBOLU BIRAKABİLİR’ AÇIKLAMASI GELDİ

Oyuncunun geleceği hakkında Telegraph konuşan Menajer Erkan Söğüt, Özil’in Fenerbahçe’den öteki bir kulüpte oynamak istemediğini ve mecbur kalırsa emekli olabileceğini söylerken “Mesut Özil’in Fenerbahçe ile mukavelesinin bitmesine iki yıl daha var ancak mecbur kalırsa diğer bir kulüp aramaktansa emekli olma mümkünlüğü daha yüksek. Öbür kulüpte oynamaz.” açıklamasını yapmıştı.

‘PROFESYONEL BİR E-SPOR OYUNCUSU OLACAK’

Mesut Özil’in futbolu bıraktıktan sonra e-Spor’a yöneleceğini de kaydeden Erkan Söğüt, “Mesut Özil futbolu bıraktığında e-spor’a yönelecek ve tahminen de profesyonel bir e-spor oyuncusu olacak. Dürüst olmak gerekirse Fortnite’da sahiden çok âlâ ve bir gün rekabet ederse şaşırmam.” sözlerini kullanmıştı.

ENDONEZYA’DA 100 MİLYON DOLARLIK ANLAŞMA

Öte yandan Mesut Özil, M10 markasını geliştirmek ve çeşitli yatırım fırsatlarını pahalandırmak için gittiği Endonezya’da 100 milyon dolarlık ticari ve sponsorluk mutabakatlarına imza attı.

Hafta başında Endonezya’ya giden Mesut, bugün Turizm ve Yaratıcı İktisat Bakanı Sandiaga Uno ile görüştü. Türk asıllı Alman futbolcu, Türkiye Cumhuriyeti Cakarta Büyükelçiliğini de ziyaret etti.

TİCARİ İŞLERİ BİR YANA BIRAKIP FENERBAHÇE’YE ODAKLANMALI

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, aylar evvel düzenlediği basın toplantısında Mesut Özil’in ticari muahedeleri bırakarak sarı lacivertli kulübe odaklanması gerektiğini söylemişti. Koç, “Mesut’un da artık işine odaklanması lazım. Ticari işleri bir yana koyup, Fenerbahçe’ye nasıl en güzel katkıyı veririm bunlara odaklanması gerekir. demişti.

Burada dönem başından beri Van Persie olayı yaratılmaya çalışılıyor. Fenerbahçe’deysen hayatın sıkıntı. Mesut daha sık oynamak istiyor, haklı olarak. Oynamaya aç. Dönem başında maç eksiğinin giderilmesi için aldığı mühletler vakit içinde arttı. Hocamız Mesut’un neler yapacağını biliyor, hepimiz biliyoruz. Güzel bir Mesut’un yaratacağı mükemmelleri hepimiz biliyoruz. Mesut’un kabiliyetlerini tartışmaya gerek yok. Oyun sistemiyle Mesut’un yapabilecekleri vakit zaman örtüşmeyebiliyor. Hocanın Mesut’a karşı önyargısı yok. Nasıl kullanabileceğini biliyor. Mesut aşık olduğu ülkeye, taptığı gruba geldi. Mesut’u burada herkes çok seviyor. Mesut’un da artık işine odaklanması lazım. Ticari işleri bir yana koyup, Fenerbahçe’ye nasıl en düzgün katkıyı veririm bunlara odaklanması gerekir. Fizikî durumu uyguna gidiyor lakin ne talihsizliktir ki 10 günlük sakatlık yaşadı. Kayseri maçından evvel yalnızca 1 antrenman yapabilmişti grupla. Sonradan girdi, neler yaptığını gördük.

Ali Koç