Son Dakika: Kazımcan Karataş’tan iddialı açıklamalar! “Umarım Mayıslar bizim olur”

Yeni dönem öncesi hazırlıklarına Avusturya’nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında devam eden Galatasaray’da sabah idmanı öncesinde yeni transfer Kazımcan Karataş, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’a transfer olduğu için heyecanlı olduğunu lisana getiren Kazımcan Karataş, “İlk röportajımda söylediğim üzere bu ulu formayla alana çıkmak için sabırsızlanıyorum. Natürel heyecanlıyım. Burada olduğum için memnunum. Umarım hem benim hem de Galatasaray ailesi için hoş başarılara imza atarım. Sonu da inşallah bizim için olumlu olur” diye konuştu.

“BU AİLE ORTAMINDA BULUNDUĞUM İÇİN BEN DE HUZURLUYUM”

Takım arkadaşlarının kendisini çok güzel karşıladığını tabir eden genç sol bek, “İlk günden beri, sıcakkanlılığı ve aile ortamını bana hissettirdiler. Kampa geldik. Kampta tıpkı halde sohbet, muhabbet devam ediyor. Hakikaten sıcakkanlı karşıladılar beni. Bu aile ortamında bulunduğum için ben de huzurluyum” formunda konuştu.

“SOL BEKTE KENDİMİ DAHA RAHAT HİSSEDİYORUM”

Sol bek bölgesinde kendisini daha rahat hissettiğini belirten Karataş, “Geçen dönem sol bek yüklü bir dönem geçirdim. Okan hoca ile bu husus hakkında daha konuşmadık. Fakat Okan hocam bana saha içinde nerede misyon verirse elimden geleni yapacağımı hocamıza da izah etmek istiyorum esasen. Sol bekte öne çıkışlarda kendimi daha rahat hissediyorum, daha inançlı oluyorum. Bu yüzden sol bekte kendimi daha rahat hissediyorum. Alanda kendimi özgüvenli hissediyorum. Zira, öne çıkışlarım olsun, kadroya katkı vereceğim anlarda olsun önümdeki, sağımdaki, solumdaki oyuncu yeterli olduğu sürece bana katkı veriyor. Ben de onlara katkı verdikçe daha uygun koşullar oluşuyor ve daha uygun maç çıkartıyorum” tabirlerini kullandı.

“GEÇEN SENE DÜZGÜN BİR DÖNEM GEÇİRDİM”

Futbol mesleğine nasıl başladığı hakkında gelen bir soru üzerine, genç oyuncu şöyle konuştu:

“6 yaşında Altay’da futbol okuluna gitmiştim. Sonrasında alt yaş kümelerinde oynadım. Sonrasında A kadro. Olağan herkesin hayali orada A ekipte oynamak. Herkese nasip olmuyor. Geçen sene âlâ bir dönem geçirdim. Akabinde Galatasaray’a transfer oldum. Memnunum.”

“A ULUSAL TAKIM’A ÇAĞIRILARAK MÜHLET BULMAK İSTİYORUM”

Milli ekip gayesi hakkında da konuşan Kazımcan Karataş, “Her basamağı tek tek geçmek lazım. Birden çıkarsak, düşmesi de o kadar kolay olabiliyor. Şu ana kadar U16, U17, U19’da oynadım. Son olarak Ümit Ulusal Takım’a çağırıldım. Yavaş yavaş A Ulusal Takım’a çağırılarak müddet bulmak istiyorum” diye konuştu.

“88 NUMARALI FORMAYI GİYECEĞİM”

Yeni dönemde 88 numaralı formayı giyeceğini söyleyen Karataş, “Aslında bir değeri yok. Hoş, beğenilen bulduğum bir numara. Bu sene Galatasaray’da 88 numaralı formayı giyeceğim” dedi.

“OKAN HOCA TÜRK FUTBOLU İÇİN PAHALI BİR İSİM”

Transferi öncesinde teknik yönetici Okan Buruk ile görüştüğünü kelamlarına ekleyen Kazımcan Karataş, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Okan hoca takip ettiğim bir hocaydı. Türk futbolu için bedelli bir hocamız. Onunla çalıştığım için ayrıyeten memnunum. Hoca ile görüştüğümüz vakitlerde bana sıcakkanlılığını hissettirdi. Galatasaray’ın nasıl büyük bir aile olduğunu bana söyledi. Ben de bu kurallar oluştuğu takdirde Galatasaray forması giyeceğimi söyledim. Kurallar oluştu ve artık buradayım. Umarım uzun yıllar bu formaya hizmet ederim.”

“UMARIM MAYISLAR BİZİM OLUR”

Galatasaray taraftarlarına yeni dönem öncesinde iletisi sorulan Kazımcan Karataş, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Taraftara mesajım, birinci maçtan son maça kadar bizi desteklesinler. Onların bize itimadını, inancını alanda yansıtarak elimizden geleni yapacağız. Kadro olarak bunun şuurundayız. Sol bekte de Galatasaray’a katkı vereceğimi düşünüyorum. Natürel farklı bölgelerde de talih bulursam elimden geleni yapacağım. Umarım iki taraf için de güzel olur. Taraftarlarımızla dün buluştuk. Buraya indiğimiz vakit büyük topluluğun kesimi olabilmek için elimden geleni yapabileceğimi bir kere daha hissettim. Bize inansınlar, güvensinler. Biz onlar için savaşacağız, onlar da bizim için tribünde savaşsınlar. Umarım Mayıslar bizim olur.”