Son Dakika: Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’e Süper Lig’den şaşırtan teklif!

Süper Lig takımlarından GZT Giresunspor’un lideri Hakan Karaahmet, A Spor’a konuştu. Karaahmet, Fenerbahçe’nin genç yeteneği Arda Güler’e talip oldu.

17 yaşındaki oyuncuyu Giresunspor’da görmek istediğini tabir eden Giresunspor lideri, “Fenerbahçe düşünürse Arda Güler’i oynatmak isteriz. Arda çok kıymetli bir futbolcu Türkiye için ancak oynaması lazım. Oynatmalıyız. Giresunspor’da bu sene kiralık oyuncular alacak. Kampa kadar mevcut takıma 5-6 oyuncu katmak istiyoruz” dedi.

HER 46 DAKİKADA 1 GOLE ETKİ

Bu dönem Fenerbahçelilerin büyük bir merakla beklediği Arda Güler, geçtiğimiz dönem Fenerbahçe formasıyla 16 resmi maçın 2’sinde birinci 11’de yer aldı. 17 yaşındaki üstün yetenek aldığı 373 dakika müddette 3 gol ve 5 asistle kadrosuna katkıda bulundu ve her 46 dakikada 1 gole tesir etmiş oldu.

AVRUPA’NIN GÖZÜ ÜZERİNDE

Fenerbahçe’deki performansıyla yalnızca Türkiye’nin değil Avrupa’nın da dikkatini çeken Arda Güler’e birçok dev kulübün talip olduğu argüman edildi. Bilhassa PSG’nin Arda Güler’i takımına katmak istediği tabir edilmişti. Ancak Arda Güler’in mesleğine Fenerbahçe’de devam etmek istediği belirtildi. Borussia Dortmund’un da ilgilendiği genç yıldız, yeni teknik yönetici Jorge Jesus’un en çok ehemmiyet verdiği genç futbolcuların başında geliyor.

SERBEST KALMA BEDELİ

Arda Güler’in yükselen performansı Fenerbahçe idaresini de harekete geçirdi. Sarı Lacivertli idare şimdi resmen açıklanmasa da Arda Güler’in özgür kalma bedelini 30 milyon Euro olarak belirleyecek. Şimdi 17 yaşında olmasına karşın yeteneğiyle taraflı tarafsız herkesi büyüleyen Arda Güler için Avrupa’dan gelmesi beklenen tekliflerin en az 30 milyon Euro olması planlanıyor.

SÜPER LİG’DE ÜST ÜSTE İKİNCİ SEZON

Süper Lig’e 44 yıl sonra yükselen Giresunspor 2021-22 dönemini 45 puanla tamamladı. Dönemi 16. sırada tamamlayan Karadeniz grubu 2022-23 döneminde da Üstün Lig’de devam etmeyi garantiledi.