Son dakika: Fenerbahçe Willian Arao için resmi görüşmelere başladı!

Teknik yöneticilik misyonuna Jorge Jesus’u getiren, Lincoln Henrique ve Bruma’yı transfer eden Fenerbahçe’de transfer çalışmaları süratle devam ediyor.

Vole’den Yağız Sabuncuoğlu’nun haberine nazaran Sarı-lacivertli kulüp, 29 yaşındaki orta saha Willian Arao için Flamengo ile resmi görüşmelere başladı.

William Carvalho transferinden istediği sonucu allamayan Fenerbahçe Jorge Jesus’un talimatıyla Arao’yu gündemine almıştı.

Domenec Torrent hakkında ne demişti?

Domenec Torrent’in eski öğrencilerinden olan Willian Arao, deneyimli teknik adamın Brezilya periyoduyla ilgili anlattıklarıyla gündem olmuştu. Arao, Torrent’in istediklerini gruba düzgün bir halde anlatamadığını ve sistemiyle ilgili problemler yaşandığını belirtmişti.

Sistemin bir bütün olarak çalışması için gereğince yönlendirmiyor. Ne yapmak istediğini ve talimatlarına uyulursa ne olacağını açıklayamıyor. Bunu kendisinden evvel tek tek açıklayan Jorge Jesus’la ortasında müthiş bir fark var. Oyuncularının evvelden belirlenmiş konumları savunmasını istiyor. Ancak sistemin bir bütün olarak çalışması için gereğince yönlendirmiyor.”

Willian Arao kimdir?

29 yaşındaki oyuncu önlibero mevkisinde misyon yapıyor. Hem stili hem de oyuncu profiliyle Christian Baroni’ye benzetilen Willian Arao, Sao Paulo altyapısında yetişti. Corinthians, Atletico GO ve Botafogo formaları giyen tecrübeli orta saha oyuncusunun kulübüyle kontratı 2023 yılında sona erecek.

Willian Arao’nun Flamengo kariyeri

Önlibero dışında savunmada da misyon yapabilen başarılı oyuncunun kulübüyle olan mukavelesi 2023 yılına kadar devam ediyor. Flamengo mesleğinde 291 maça çıkan Arao, 25 gol ve 21 asist kaydetti.