Son Dakika: Fenerbahçe Beko, Ahmet Düverioğlu ve Danilo Barthel ile yollarını ayırdı! İşte yeni adres…

Fenerbahçe Beko, altı dönemdir sarı lacivertli formayı terleten Ahmet Düverioğlu ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Altı dönem boyunca formamızı giyen ve başta EuroLeague şampiyonluğumuz olmak üzere bu süreçteki başarılarımızda hisse sahibi olan Ahmet Düverioğlu ile yollarımız ayrılmıştır. Katkılardan ötürü kıymetli atletimize teşekkür eder, mesleğinin yeni devrinde muvaffakiyetler dileriz.” tabirleri kullanıldı.

Ahmet’in yeni dönem için Frutti Extra Bursaspor ile mutabakat sağladığı söz ediliyor.

Danilo Bartel’e de veda edildi 

Öte yandan sarı lacivertli kulüp Danilo Barthel ile de yolların ayrıldığını duyurdu. Yapılan duyuruda, “Fenerbahçe Beko’nun 2020-21 ve 2021-22 dönemi takımlarında yer alan atletimiz Danilo Barthel ile yollarımız ayrılmıştır. Fenerbahçe Ailesi’ne verdiği katkılardan ötürü Danilo Barthel’e teşekkür eder, mesleğinin yeni periyodunda kendisine muvaffakiyetler dileriz.” iletisi paylaşıldı.

Türkiye şampiyonluğu bile kesmedi

Efsanevi koç Zeljko Obradovic’in ayrılmasından sonra gelen antrenörler İgor Kokoskov ve Aleksandar Djordjevic’le Euroleague’de amaçlarına ulaşamayan Fenerbahçe Beko, bu dönem Türkiye Ligi şampiyonluğunu kazanmasına karşın Djordjevic’i gönderip İtoudis’i getirerek asıl hedefinin Avrupa olduğunu gösterdi. CSKA Moskova ile 2 Euroleague şampiyonluğu bulunan 52 yaşındaki başantrenör bu akşam İstanbul’a gelecek ve yarın kulüpte düzenlenecek merasimle 3 yıllık mukavele imzalayacak.

Sıra Vesely ve De Colo’da

Başantrenör sıkıntısını çözen Fenerbahçe Beko’da artık gözler oyuncu transferlerine çevrilmiş durumda. Yakın tarihte kazanılan tüm muvaffakiyetlerde imzası olan, taraftarların ismine besteler yaptığı Jan Vesely’nin ekipte kalması için büyük uğraş gösteriliyor. Çek pivotun Barcelona ile anlaştığı söylense de sarı lacivertli yetkililer, “Vesely, grubumuzun en değerli oyuncusu. Oğlu burada doğdu. Kalması için gereken her şeyi yapacağız” dedi.

Sözleşmesi biten Nando de Colo ile de mutabakat ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.