Son Dakika: Beşiktaş’ta Gedson Fernandes: Geçmişle ilgili konuşma taraftarı değilim!

Beşiktaş forması giyen Gedson Fernandes, TRT Spor’a özel röportaj verdi.

Gedson Fernandes’in açıklamaları şu formda:

Her futbolcu ülkelerin büyük ekiplerinde oynamak ister. Ben de Beşiktaş’ta olduğum için çok memnunum. Dönem sonunda Beşiktaş ile şampiyonluk yaşamak istiyorum.

Şimdiye kadar her şey çok düzgün ilerliyor. Antrenman tempomuz çok uygun. İstanbul’da da çalıştık. Ekip olarak birbirimizi tanıyoruz. Bir arada nasıl oynayabileceğimizi öğreniyoruz. Hocamızın bizden neler isteyeceğini öğreniyoruz. Şimdiye kadar çok güzel, müspet bir ortam var.

Bireysel olarak çalıştım. Ailem ve arkadaşlarımla da vakit geçirdim ancak elbette çalışmalar yaptım. Geçmişle ilgili konuşma taraftarı değilim. Şu an Beşiktaş’ın oyuncusuyum, burada olduğum için çok memnunum.

Her futbolcu, ülkelerin büyük gruplarında oynamak ister. Beşiktaş da tartışmaya açık olmayacak halde Türkiye’nin en büyük kadrolarından biri… Teklif geldiğinde çok heyecanlandım, kulüp ve mesleğim için buradaki projeye inandım.

Rizespor’a teşekkür ederim. Orada olduğum periyot keyifliydi. Ekip olarak süreç istediğimiz üzere gitmedi. Taraftar, kadro, kent 1. Lig’i hak etmiyor. Elimden geleni yaptım ancak olmadı. Şanssızdık. Umarım Rizespor, Muhteşem Lig’e en kısa müddette geri döner.

Futbol bir ekip oyunu. Rizespor’da ekip arkadaşlarımın bana yardımı olmasaydı orada o performansı gösteremezdim. Orada kendimi uygun hissettiğimi ve futboldan keyif aldığımı söyleyebilirim.

Şu an grubumuzun önderi, burayı organize eden, bizi çok âlâ çalıştıran bir kişi Valerien Ismael. Çok olumlu, egzersizlerimiz, irtibatımız… Dönem başında çok uygun bir grup olarak başlayacağız lige…

Hocamız ne isterse, nasıl bir tempo isterse onu yakalamak zorundayız. Dönem başladığı vakit ne kadar uygun çalıştığımızı herkes görecek. Biz hocamız ne istiyorsa en uygununu vereceğiz. Hangi sistem olursa olsun en güzelini vermek zorundayız.

Sezon sonunda Beşiktaş’ın şampiyon olmasını istiyorum. Türkiye Ligi güç bir lig. Gruplar çok âlâ destekler yaptı. Bu dönem çok güç geçecek. Kolektif olarak bakmalıyız…Takım olarak beraberiz, arkadaşız. Herkes birbirinin en yeterli arkadaşı.

Taraftara şunun kelamını veriyorum. Beşiktaş bu sene elinden gelenin en düzgününü yapan, savaşan bir grup olacak. Güzel vakitte, makus vakitte taraftarımızın yanımızda olmasını istiyoruz. Onlara çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş’ın çok büyük bir taraftarı var. Bu da bize çok uygun hissettiriyor.