Son dakika: Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi’den transfer açıklaması! Weghorst, Sörloth, Atiba, Muleka, Abdülkerim Bardakçı…

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, TFF’nin yeni idaresi ve transfer çalışmaları hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Çebi’nin kelamları şu biçimde:

Seçim kararı alınmadan evvel ‘TFF’deki tüm şuralar istifa etmeli’ demiştim. Umarım ki tüm şuralar istifa eder, yenileri gelir. 1 sene sonra yapılacak olan seçimde konseyler da seçilecek. Bu daha hoş olacak. Umuyorum, heyetlerin tamamının istifa edip yenilendiğini görürüz. Eski hakemler, yeni hakemlere koltuklarını bırakmalı. Türk futbolunun önünü yeni olan her şeyle açmak, huzuru Türk futboluna kazandırmak ismine hakemlerin de yenilendiği bir süreç diliyorum.

“ATIBA İLE 1 YIL DAHA DEVAM EDEBİLİRİZ”

8+3 yabancı kuralı, 3 yerli 8 yabancının olması ve 14 yabancının takımda olması, Atiba ile kontrat yapma açısından elimiz güçlendi. Atiba bizle 1 yıl daha devam edecektir. Fakat, işin ekonomik istikametini göz gerisi etmeyeceğim.

“ÖNCELİĞİMİZ WEGHORST, EKONOMİK AÇIDAN ANLAŞTIK”

Saiss ve Gedson üzere çok güzel transferlerimiz oldu. Birkaç transfer daha yapacağız. En değerlisi de forvet. Weghorst ile ekonomik olarak el sıkıştık. Ailesiyle ilgili mevzu kaldı. Biz öbür oyunculara da bakıyoruz. Weghorst olumlu döndüğünde diğer biriyle kontrat yapmadıysak önceliği ona veririz. Bugünden itibaren görüşmelerimizi başlattık. Ya nasip diyeceğiz. Weghorst’tan evvel biriyle anlaşırsak olmaz, anlaşmazsak Weghorst olur.

“MULEKA VE SÖRLOTH GÜNDEMİMİZDE”

Muleka ve Muleka gibiler gündemimizde var. Tek alternatifimiz değil. Sörloth, Beşiktaş’ın istediği bir forvet. Lakin uygun alternatiflerimiz de var. En yeterlisi olsun diye uğraşıyoruz. Ekonomiyi asla gözardı etmeden transfer yapacağız.

“RIDVAN GİTMEK ÜZERE, ERSİN’E TEKLİFLER VAR”

Rıdvan Yılmaz transferi bitmek üzere. Ersin Destanoğlu için de teklifler var. Rıdvan için 4 Milyon € kesin aldık. 2,5 Milyon € da kontratta var, %90 alacağız. Daha üstünü da alabiliriz.

“ABDÜLKERİM BARDAKÇI VE KAZIMCAN KARATAŞ LİSTEDE”

Cyle Larin ile görüşmüyoruz, yarın ne olur bilemem. Abdülkerim Bardakçı, Kazımcan Karataş listemizde.