Samsung Galaxy Z Flip 3, Canlı Yayındaki Bağımsız Katlama Testinde Rekor Kırdı

Samsung’un yenilikçi dizaynıyla dikkat çeken, katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Flip 3 5G, Polonyalı teknoloji influenceri ve Youtuber Kuba Klawiter tarafından canlı yayında, 24 saat boyunca süren bir katlama testine tabi tutuldu.

892 bin Instagram takipçisine sahip Polonyalı teknoloji influencer’i Kuba Klawiter’ın milletlerarası YouTube kanalı olan Mrkeybrd’de yayınlanan katlama testi, YouTuber’ın kendisi tarafından bağımsız bir halde gerçekleştirildi. Katlama testi, Galaxy Z Flip3’ün ekran dayanıklılığının daha gerçekçi bir biçimde değerlendirilebilmesi için makineler yerine farklı şahıslar tarafından el ile yapıldı.

Test sonucunda dikkat çeken bilgiler ise şöyle oldu; Samsung Galaxy Z Flip 3’ün aralıksız bir biçimde katlanma sürecine başlandığında; 142 saate kadar, 418.502 sefer katlamaya güçlü olduğu tespit edildi. Test, 5 gün, 22 saat, 30 dakika sürdü. Bu müddet boyunca Galaxy Z Flip3, 418.502 sefer katlanabildi. 275.000 katlamada, aygıt yarı açık bir biçimde tozlu bir bölme içine kondu.

Z Flip3’ün tozu uzak tutmak üzere özel olarak tasarlanan katlama sisteminin, toz tanelerinin aygıtın içine girmesini önlediği görüldü. Galaxy Z serisi aygıtlar 200.000’i aşkın katlama sayısına kadar inançlı kullanım için derece alırken, bu günde 100 kez katlanıp açıldığında beş yıllık bir kullanım mühleti manasına geliyor.

Kuba Klawiter’ın canlı yayında gerçekleştirdiği “Samsung Z Flip 3 vs Humans – The Great Folding Test” başlıklı katlama testini çabucak aşağıdan izleyebilirsiniz.