Putin’den Ukrayna savaşı için akılalmaz plan! Aileler dehşete düştü…

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı savaş 5. ayında devam ederken her iki taraf da verdiği önemli kayıpların altında ezilmeye başladı. Ukrayna cephesinde savaşan askerler silah ve mühimmatlarını azaldığını söylerken Rusya’da önemli bir işçi badiresi baş gösterdi.

PUTİN MAHKUMLARI İŞE ALMAYA BAŞLADI

İngiliz Dailymail Gazetesi’nin argümanına nazaran Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin işçi sıkıntısına tahlil bulmak için sıradışı bir karar verdi. Gazetenin Bağımsız medya kuruluşu IStories’e dayandırdığı haberine nazaran Rusya Ukrayna’da savaşmaları için mahkumları işe almaya başladı.

AYLIK 3 BİN POUND MAAŞ, CANLI DÖNERLERSE AF

Operasyonu Putin ile bağları olduğu bilinen Wagner kümesinin yürüttüğü bildiriliyor. Mahkumlara ‘Ukrayna’da Nazi’leri avlamak için‘ işe alındıkları söyleniyor.

İşe alınan her bir mahkuma aylık 3 bin pound maaş verilirken 6 ay sonra canlı dönmeleri halinde cezalarının iptal edileceği açıklandı.

MAHKUMLARLA DİKKAT ÇEKEN MUTABAKAT: HİÇBİR BİÇİMDE KAĞIDA DÖKÜLMEYECEK

Yablonevka,Obukhovo ve Fornosovo cezaevlerinde işe alımlar başladı. Mahkumlardan birisininin yakını Dailymail’e yaptığı açıklamada “Müfettişler Cuma akşamı Yablonevka’ya geldi. Mahkumlarla konuşup onlardan vatanı savunmalarını istediler” dedi ve kelamlarına şöyle devam etti;

“Mahkumlara Nazi’leri bulmanın kolay olmadığı bu yüzden de herkesin geri dönemeyeceği söylendi. Yetkililer gidenlerden yalnızca yüzde 20’sinin dönmesini beklediklerini açıkladılar. Hayatta kalan mahkumların cezaları affedilecek ve 200 bin Ruble ödül verilecek. Hayatını kaybedenlerin ailelerine de 5 milyon Ruble ödeme yapılması kelamı verildi. Lakin bu mutabakatların hepsi yalnızca kelamda olacak ve hiçbir biçimde kağıda dökülmeyecek”

YALAN DEDEKTÖRÜ İLE TEST EDİLDİLER

İsmi açıklanmayan bir kaynak cezaevlerinden 200 kişinin kaydolmak istediğini lakin 40’ının işe alındığını söyledi ve mahkumların palavra dedektörü ile test edildiğini sav etti.

BATI MEDYASI: PUTİN’İN ÇARESİZLİĞİNİ ORTAYA KOYDU

Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin de (FSB) planlamanın içinde olduğu sav edilirken Batı medyası beklenmedik atılımın Putin’in çaresizliğinden kaynaklandığını yazdı.

Rusya’da birinci başta başlatılan askere alım kampanyası yalnızca daha evvel askerlik yapanlar içindi. Lakin ağır kayıplarla devam eden savaşın 5. ayında ordunun kapıları mahkumlara bile açıldı.