Pages, Number ve Keynote Güncellendi

Apple tarafından iWork uygulama paketi güncellendi. Bu sayede hem iOS aygıtlarında hem de macOS’te Pages, Numbers ve Keynote için yeni özellikler sunuluyor. iWork 12.1 küçük bir güncelleme olsa da birkaç yeni özelliğe sahip.

Mac, iPhone ve iPad için Keynote uygulamaları, siz slayttan slayta geçerken hareket eden dinamik art planlara sahip sunumlara ince hareketler ve görsel ilgi ekleme seçeneği içeriyor. Dinamik art planlar içeren yeni animasyonlu temalar bulunurken daraltılmış bir kümedeki tüm slaytları atlama yahut atlamama seçeneği de mevcut.

iPhone‌, ‌iPad‌ ve Mac için Numbers en az güncellemeyi almış durumda. Apple, büyük tablolara satır ve sütun eklerken performansı da güzelleştiriyor.

‌iPhone‌, ‌iPad‌ ve Mac için Pages birden fazla alıcı için şahsileştirilmiş mektuplar, kartlar ve zarflar oluşturmak üzere mektup birleştirmenin kullanılmasına müsaade veren yeni bir özellik kazanıyor ve aktiflik davetleri ve sertifikalar için yeni şablonlar sunuyor. Pages evrakları artık TXT evrakları olarak da dışa aktarılabiliyor.

iWork uygulamaları App Store ve Mac App Store üzerinden çabucak indirilebilir durumda.