Osman Özköylü: ‘Alt yapı projeleri Pendikspor’un en büyük misyonu olacak…’

İlk olarak kamp sürecini pahalandıran Özköylü, yeterli bir kamp periyodu geçirdiklerini tabir ederek, “Genel manada yeni gelen oyuncularımızın iştirakiyle bir arada, geçen yılki şampiyon kadrodaki oyuncularımızın bir ortada olduğu hoş ve yeterli bir kamp periyodu geçiriyoruz. Oyuncularımızın hem fizikî, hem de taktiksel olarak idmanlara daha adapte olduğunu görüyoruz. Bununla bir arada kuvvet idmanlarıyla bir arada kadromuzun gereksinimi olan temel idmanlarını da yaparak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Genel manada bütün oyuncularımızın iştiraki hoş. Yeni aldığımız yabancı oyuncularımız da dün itibariyle kampa katıldı. Şu anda tam takım çalışıyoruz. 31 kişilik bir oyuncu kümemiz var. İkinci etaptan sonra takımımızda bir düşüşe gideceğiz. Kimi oyuncularımızla yollarımı ayırmak zorunda kalacağız. Artık yavaş yavaş hazırlık maçlarıyla birlikte devam eden bir süreç başlayacak. Bu süreci en güzel halde kullanmak istiyoruz” diye konuştu.

‘DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ OYUNCU KÜMESİNİN YÜZDE 90’INI EKİBE KATTIK’

Osman Özköylü, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak, “Bu manada çok hakikat bir planlama ve çalışma yaptık. Dersimizi âlâ çalıştık. Ligin bitimine 5 hafta kala şampiyon olduk. Süreci uygun değerlendirdik. Önümüzdeki dönemle ilgili yapacağımız transferleri erken belirledik. Sistemimize uyan ve bize ahenk sağlayabilecek çok uygun oyuncularla transfer çalışmasını yürüttük. Düşündüğümüz oyuncu kümesinin yüzde 90’ını gruba katabildik. Bu da bizim için büyük bir baht. Onların bir birden fazla benim daha evvel çalıştığım oyuncular” halinde konuştu.

‘STADYUM VE TESİSLERLE ALAKALI ÇOK AĞIR BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR’

Kurulan yeterli takımla Pendikspor’un birinci kez yer alacağı ligde muvaffakiyet hedeflediklerini anlatan Özköylü, şöyle konuştu:

“Biz düzgün bir takım kurmaya çalıştık. Bilhassa birinci kere bu ligde yer alacak Pendikspor Kulübü’nün varlığını güçlü bir halde hissettirmesini istiyoruz. Esasen şirketleşen bir Pendikspor var. Bu işe yatırım yapan idare konseyi lideri ve yöneticilerimiz var. Hepsi genç, dinamik, misyonu ve vizyonu çok yüksek beşerler. Yalnızca A kadroyla alakalı değil, alt yapıyla da alakalı, stadyum ve tesislerle de alakalı çok ağır bir çalışma yürütülüyor. Bu da gelecek dönemlerde sürdürülebilir bir ekonomik yapı, tesisleşme, takım kalitesi, lig içerisinde eza yaşamadan ligi devam ettirebilecek muvaffakiyete odaklı bir ekip oluşturmaya çalışıyoruz. Bu da bizim en büyük avantajımız.”

‘SÜPER LİG’DE KULLANABİLECEĞİMİZ OYUNCULARI TRANSFER ETMEYE ÇALIŞTIK’

Kadroda çok önemli bir yenilemeye gittiklerini söz eden Osman Özköylü, “Kadro yapılanmasında çok önemli bir yenilenme var. Gelen oyuncularımızın yüksek düzeyde oyuncular olması, hem de 1’inci Lig ile birlikte, hem de yükselebilmemiz halinde Üstün Lig’de kullanabileceğimiz oyuncuları transfer etmeye çalıştık. Tabi bunun yanında tesislerimizde çok önemli bir çalışma yaptık. Yenilenen stadyum ve tesislerimiz var. İnşallah lig başladığı anda yeni tesislerimize kavuşacağız. Stadyum yine yapılmaya başlandı. İnşallah birinci maçımızdan itibaren kendi stadımızda maçımızı oynayacağız. İleriki süreç için planlanan yeni bir stadyum çalışması var. Bu da yaşayan stadyum ismiyle tabir edilen günün 24 saatinde her türlü noktaya hizmet edebilecek çalışmaların yapıldığı bir stadyum olacak. Bununla birlikte Pendikspor’un bir akademi projesi var. Bundan sonraki süreçte alt yapıdan gelen oyuncuları A kadroya kazandırarak, kulübün alt yapıdan gelen oyuncularla birlikte ileriki yıllarda sağlam bir yapının oluşması için çok önemli bir proje hazırlanıyor. Bunu da ileriki günlerde hayata geçirerek Pendikspor’un gerçek misyon ve vizyonunu idare konseyimiz ortaya koyacak” dedi. 

‘MÜMKÜN OLAN EN ÜST SIRADA TAMAMLAMAYA ÇALIŞACAĞIZ’

Osman Özköylü, ligi mümkün olan en üst sırada tamamlamak istediklerinin açıklayarak, şöyle konuştu:

“Biz Pendikspor olarak önümüzdeki dönemi kurmuş olduğumuz uygun takımla mümkün olan en üst sırada tamamlamaya çalışacağız. Sağlam bir yapı oluşturmak, kurumsal bir Pendikspor oluşturmak çok daha değerli. Hem A ekibin başarılarına odaklanacağız hem de kulübün geleceğini kurtaracak olan alt yapı projeleri Pendikspor’un en büyük misyonu olacak. Çok genç ve dinamik liderimiz var, onunla birlikte yöneticilerimiz var. Hepsi çok iştahlı ve bu işe inanılmaz bir sevgi duyuyorlar. Biz de onların katkılarıyla onları utandırmadan bizden hoş sonuçlar bekleyen taraftarlarımızı memnun edeceğimiz bir dönem olmasını umut ediyoruz.”