Neymar’dan beklenmedik karar! Takım arkadaşı duyurdu: Bana bırakacağını söyledi

Geride kalan dönemde yaşadığı sakatlık problemleri nedeniyle formasında uzun müddet uzak kalan ve birçok maçta vazife alamayan Neymar eski günlerini arattı.

Geçirdiği ağır sakatlık sonrası eski günlerini arayan Neymar, Fransa Ligue 1 ve Şampiyonlar Ligi olmak üzere toplamda 28 maçta Paris Saint Germain forması giydi.

Sezonun sona ermesiyle birlikte Brezilya Ulusal Kadrosu’nun yolunu tutan Neymar için ulusal ekipten arkadaşı Rodrygo çarpıcı açıklamalar yaptı.

Takım arkadaşı Rodrygo’ya nazaran, Neymar yıl sonunda ulusal kadrosu bırakmayı düşünüyor ve Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası sonrası bu kararını açıklamayı hedefliyor.

74 golle Brezilya’nın en çok gol atan oyuncuları ortasında yer alan Neymar’ın, 10 numaralı forma için de Rodrygo’yu belirlediği bildirildi.

Neymar’ın gelecek planlaması hakkında bir podcast’te konuşan Rodrygo,  “Brezilya Ulusal Grubu kampında Neymar bana, ‘Dünya Kupası’ndan sonra ulusal kadrosu bırakıyorum, 10 numarayı sen giyersin’ dedi.” tabirlerini kullandı.

Neymar’ın ulusal kadrosu bırakma kararını söylediğinde şaşırdığını belirten Rodrygo, “10 numarayı bana teklif ettiğinde ne diyeceğimi bilemedim. Ona ulusal ekibi bırakmaması gerektiğini söyledim fakat yalnızca gülümsedi.” diye konuştu.

Brezilya ile birinci maçına 2010 yılında çıkan Neymar, attığı 74 golle Pele’nin akabinde en golcü ikinci isim durumunda.

Kasımda başlayacak Dünya Kupası’nda Brezilya; Sırbistan, İsviçre ve Kamerun ile birlikte G Kümesine yer alıyor.