Mercusys’ten Gigabit Router: MR50G

Mercusys, kullanıcılara yalnızca giriş düzeyi eserler sunmuyor; gelişmiş teknolojiye sahip, yüksek suratlar sunan tahliller de sağlıyor. Üstelik üst düzey bu eserlerde de benzerlerine oranla düzgün fiyatla tüketicilere seçenek oluşturuyor. Buna yeterli bir örnek, Türkiye’de satışa sunulan MR50G router (yönlendirici) modeli.

Evinde hem kablolu hem kablosuz temasta yüksek suratlar bekleyenler için ülkü olan Mercusys’in yeni router’ı, kesintisiz sinema, oyun ya da iş tüm uygulamalarını birebir anda sıkıntısızca yapabilme özgürlüğü sunuyor. Bunun için gerekli olan teknolojilerle donatılmış olan (80211.ac, 3×3 MU-MIMO, Akıllı İrtibat, Beamforming, IPv6 vb) MR50G, erişim noktası (access point) moduna da sahip.

Tasarımıyla farklılığını belirli eden MR50G, çift bantlı, gigabit bir router. Kablosuz ilişkide her iki bantta toplamda 1900 Mbps’ye (1.9 Gbps) varan suratlara ulaşabilen eser, birebir vakitte biri WAN olmak üzere 3 adet Gigabit Ethernet girişine sahip. Böylelikle kablolu ilişkide da yüksek suratlara ulaşabiliyor. Kabloyla ağa bağlanan akıllı TV, PC, oyun konsolu üzere aygıtlar Gigabit süratte ağa dahil olabiliyorlar.

Mercusys MR50G’in üzerinde her biri 5 dBi güce sahip altı adet yüksek çıkarlı anten yer alıyor. Bu sayede Wi-Fi sinyalleri meskenin her yerine güçlü bir biçimde ulaşabiliyor. Bu güçlü antenler ve beamforming (hüzmeleme) teknolojisi sayesinde Wi-Fi sinyalleri ağa bağlı aygıtlara odaklanıyor ve tüm aygıtlar sıkıntısızca ve süratli bir ilişkiyle ağa dahil oluyor. Bu antenler ve siyah kasasıyla dikkat cazibeli bir dizayna sahip olan aygıt, basitçe kurulup yönetilebiliyor.

Akıllı Temas özelliğine sahip olan MR50G, iki bandı tek bir ağ isminde (SSID) birleştiriyor ve ağa bağlanan aygıtların en güçlü sinyal ve yüksek süratli bandı akıllı bir formda seçmesini sağlıyor.

Ağ güvenliği için Ebeveyn Kontrolü, Konuk Ağı üzere özelliklere de sahip olan Mercusys MR50G, KDV dahil 54 USD tavsiye edilen satış fiyatına sahip.