iPhone 14 Renk Seçenekleri Sızdırıldı

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro renk seçenekleri internete sızdırıldı. Ortaya çıkan bilgiler, iPhone 14’ün altı renk seçeneği ile geleceğini sav ediyor. Ailenin bir başka üyesi olan iPhone 14 Pro ise beş farklı renk seçeneğini kullanıcılara sunacak.

Apple’ın yeni akıllı telefon serisiyle ilgili farklı bilgiler de gelmeye devam ediyor. Buna nazaran iPhone 14, 30W kablolu şarj dayanağıyla birlikte gelebilir. Akıllı telefon serisi ile ilgili ortaya çıkan ayrıntılar ortasında, A16 Bionic SoC ve ısı idare sistemi, her vakit açık ekran, Face ID teknolojisi, Gorilla Glass Victus ve daha büyük MagSafe pil üzere bilgiler de yer alıyor.

Tipster Jioriku tarafından yayınlanan bilgilere nazaran, iPhone 14 siyah, mavi, yeşil, mor, kırmızı ve beyaz renk seçenekleri ile piyasaya sürülecek. Bu bilginin yanlışsız olduğunu varsayarsak, iPhone 13 serisinde kullanılan pembe rengin, yerini mor renk seçeneğine bıraktığını görüyoruz. iPhone 14 Pro modeli ise altın, grafit, yeşil, gümüş ve mor renk seçenekleri ile geliyor. iPhone 13 Pro modelinde Sierra mavisi rengi kullanılmıştı. Bu renk seçeneğinin yerini, mor renk seçeneği alacak. Mor renk seçeneğinin yeni seride mevcut olacağını, geçmişte Front Page Tech kanalından bildiğimiz Jon Prosser de söylemişti.

Jioriku tarafından yayınlanan bilgiler, geçmişte sızdırılmış olan öbür özellik ve spesifikasyonlar hakkında da detaylar içeriyor. Jioriku, Apple’ın yeni aygıtlarının 30W şarj takviyesi, geçen yılla birebir gövde gereci, benzeri depolama seçenekleri, Gorilla Glass Victus müdafaası ve daha büyük MagSafe pil ile geleceğini belirtiyor. Tipster ayrıyeten, iPhone 14 serisinin delikli ekran panellerinden de bahsetmekte.

Son olarak iPhone 14 serisinin 799$’lık başlangıç fiyatı ile piyasaya sürülmesinin beklendiğini belirtelim. Bu fiyatlandırmanın, iPhone 13 serisi ile birebir olduğunu da ekleyelim.