Hataysporlu Burak Öksüz: Adımın transferde geçmesi güzel ama…

Geçen yıl Üstün Lig’de birinci dönemi geçirdiğini belirten Öksüz, “İlk dönemim olmasına karşın âlâ bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Adımın birçok kulüple anılması hoş ve bu da beni motive ediyor. Lakin ben saha dışı olaylarla ilgilenmiyorum. Bu bahislerle menajerim ve kulübüm ilgileniyor. Benim ve kulübümün menfaati doğrultusunda en âlâ kararı verecek olan kulübüm ve menajerimdir” dedi.

“İYİ BİR HATAYSPOR İZLETECEĞİZ”

Deniz düzeyinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken Dağı’nın eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde birinci etap kampını başlatan Hatayspor, güç depoluyor. Kadroya geçen yıl katılan ve beklenilenin üzerinde bir performans sergileyen 26 yaşındaki savunma oyuncusu Burak Öksüz, ekip olarak maksatlarının, geçen yılki performanslarını artırarak daha güzel bir Hatayspor izletmek ve ligi en üst sıralarda bitirmek olduğunu söyledi. İsminin birçok kulüple anılmasının hoş olduğunu ve bunun da kendisini motive ettiğini vurgulayan Öksüz, “Ama ben saha dışı olaylarla ilgilenmiyorum. Bu mevzularla menajerim ve kulübüm ilgileniyor. Benim ve kulübümün menfaati doğrultusunda en düzgün kararı verecek olan kulübüm ve menajerimdir” diye konuştu.

“HEDEFİM ULUSAL GRUPTA OYNAMAK”

Geçen yıl Üstün Lig’de birinci dönemi olmasına karşın uygun bir performans sergilediğini düşünen Öksüz, eksiklerini görme ve daha güzel bir performans sergilemek ismine bunun kendisi ismine düzgün bir deneyim olduğunu söyledi. Başta Ömer Erdoğan, grubu, alandaki grup arkadaşları ve kulübüne teşekkür eden Öksüz şunları söyledi:

“Takım olarak amacımız, geçen yılki performansımızın üzerine koyarak daha düzgün bir Hatayspor izletmek ve ligi en üst sıralarda bitirmek. Çekilen fikstürde birinci haftayı bay geçiriyoruz. Bizim için avantajlı olduğunu düşünüyorum. Kadrodan giden ve yerine yeni gelen arkadaşlarımız oldu. Bu ahenk sürecini yakalamak ismine avantaj olduğunu düşünüyorum. Ayriyeten Serkan hocamız geldi. Bizden istediği taktiksel performanslara ahenk sağlamak ismine yeterli bir vakit kazanmış olduğumuzu düşünüyorum. Erzurum’da bugün 9’uncu günümüz fakat hava kurallarının pek yeterli olduğunu söyleyebilirim. Hava koşullarının uygun olması bizim de çalışmalarımızı daha güzel bir halde sürdürmemizi sağlıyor. 8+3 yabancı oyuncu kuralı yarar sağlayacaktır. Zira Türk futbolcularının bu sene performanslarını üst çektiklerini düşünüyorum. Ekstra bir motivasyon kaynağı olduğunu da düşünüyorum. Türk futbolcularına güvenilmesini lazım. Güvenilince neler yapılabildiğini gördük. İnşallah bu kararı devam ettirirler. Futboldaki gayem, her futbolcunun olduğu üzere ulusal grupta oynamak. O formayı giymek, terletmek.”

BU SEFER KAMERA ARDINA GEÇTİ

Öksüz, röportajın akabinde bu kere kamera ardına geçip çekilen imgelerinin nasıl çıktığını izledi. Ekip arkadaşları, kamera ile çekim yaptığını sandıkları Öksüz’ü bir müddet meraklı gözlerle izledi.