GittiGidiyor Kapanıyor: eBay, Türkiye Operasyonlarını Sonlandırıyor

eBay, 2011 yılında satın aldığı GittiGidiyor’u kapattığını ve potansiyel alıcılarla görüşmekte olduğunu belirtti.

eBay, bugün Türkiye’deki pazar yeri işletmesi GittiGidiyor’u kapatmak için adımlar atacağını duyurdu. eBay, 2011 yılında GittiGidiyor’un çoğunluk payını satın almıştı ve işi bağımsız bir platform olarak yürütmüştü. eBay, global olarak ticari operasyonlarını sistemli olarak gözden geçirmektedir ve bu sıkıntı ancak stratejik kararı pazarda süregelen rekabet dinamiklerine dayalı olarak almıştır.

eBay, platformdan geçişe yardımcı olmak için GittiGidiyor alıcıları ve satıcıları ile yakın bir formda çalışacak ve bugün daha sonra onlarla daha detaylı bilgileri direkt paylaşacak. Bugünden itibaren satıcılar yeni eser listeleyemeyecek ve 18 Temmuz’dan itibaren alıcılar yeni alım yapamayacak. Alıcılar ve satıcılar 5 Eylül 2022’ye kadar Hesabım sayfalarına erişebilecekler.

GittiGidiyor işinin kapatılmasının eBay’in 2. çeyrek yahut tüm yıl sonuçları üzerinde değerli bir tesiri olması beklenmiyor. Referans olarak, GittiGidiyor, eBay’in 2022 yılının birinci çeyreği sonundaki konsolide faal alıcı sayısına yaklaşık 4 milyon faal alıcı katkıda bulunmuştur.