Gaziantep FK’da Erol Bulut’tan transfer açıklaması

Antrenman, futbolcuların açma ve germe çalışmaları ile başlarken, akabinde teknik taktik çalışmalarla devam etti. İdman, birtakım taraftarlar tarafından da takip edildi.

“İSTEDİĞİMİZ TRANSFERLERİ EN KISA VAKİTTE GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Bulut, yeni dönemde kadroda her kulüpte olduğu üzere kimi oyuncuların gittiğini ve birtakım yeni oyuncuların da transfer edileceğini söyledi.
Takım içinde ahenk sorunu yaşamamak için bu yıl transfer çalışmalarının erken tamamlanacağına işaret eden Bulut, “Her dönemde ve her kadroda olduğu üzere giden oyuncular oluyor, gelen oyuncular oluyor. Bizde de gidenler oldu, olacak. Dönemin başındayız. Haziran ayında transfer devri başladı. Uzun vaktimiz var. İstediğimiz transferleri en kısa vakitte gerçekleştirmek istiyoruz. Futbolcularımız ne kadar bize erken vakitte katılırsa daha âlâ bir kamp periyodu geçiririz. Yeni arkadaşların ahengi konusunda geçmiş dönemde düşünceler yaşadık. Bu dönem bunları yaşamamak ismine transferleri erken yapmayı düşünüyoruz. İdare bunun üzerinde çalışıyor. En kısa müddette bu transferler ortamıza katılacak” diye konuştu.

“YENİ TRANSFERLERİN ADAPTE OLMASI İÇİN ERKEN TRANSFER TARAFTARIYIZ”

Bulut, ekibe yeni gelecek olan oyuncuların kadroya adapte olması için erken transfer taraftarı olduklarını ve bu hususta çalışmaların başladığını söyledi.

Geçtiğimiz yıl geç yapılan transferlerin gruba adaptasyonu konusunda sorun yaşadığını lisana getiren Bulut, “Geçen yıl beşli sistemde oynadık. Bu sene dörtlü sistemde devam edeceğiz. Doğal olarak kanat atletlerimize muhtaçlığımız olacak. Bunun için de arayışlarımız var. Sağ, sol bekte, forvette gereksinimlerimiz olacak. Komitemiz bunun için hem yerli hem yabancı futbolcular üzerine çalışıyor” dedi.

Yurt dışı kamp maliyetlerinin yüksek olmasından ötürü bu yıl Türkiye’de kalmayı tercih ettiklerini söyleyen Bulut, “Kamp için maliyetlere baktığınız vakit her kulüp üzere biz de ülkemizde kalmayı tercih ettik. Yurt dışı kampları bütçeye ziyadesiyle yansıyor. Bu sene televizyon gelirlerimize baktığımızda her kulüp üzere maalesef bizler de olacağız” diye konuştu.