Galatasaray, Marcao’nun yerini Tchamba ile dolduracak

Galatasaray, Marcao’nun boşluğunu Kamerun Ulusal Kadrosu forması giyen 1998 doğumlu Duplexe Tchamba ile dolduracak. 2018-2019 döneminden beri kulübe hizmet eden Marcao’nun satışından elde edilecek 12 milyon Euroluk bonservis geliri de, kulüplerin devamlılığı için bu tıp transferlerin ne derece değerli olduğunu bir defa daha gözler önüne serdi.

Kamerun Ulusal kadrosu forması giyen 1998 doğumlu Duplexe Tchamba’nın, Marcao’ya misal bir tesir verebileceği raporlanırken, oyuncunun dünya kupasında uzunluk gösterecek olması da büyük bir avantaj olarak görülüyor. Strasbourg altyapısında yetişen oyuncunun Danimarka temsilcisi Sönderjyske kadrosuyla 2025 yılına kadar kontratı bulunuyor.

Beşiktaş ve Trabzonspor’un gündemindeydi

1.91 uzunluğundaki solak stoperin, geçtiğimiz yıl Beşiktaş’ın takibinde olduğu bilinirken, Kamerun’un Fildişi Sahilleri’yle oynadığı maçı izleyen Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı tarafından da beğenildiği ve geçtiğimiz orta transfer periyodunda gruba kazandırılmasını istediği öğrenilmişti. Oyuncunun sarı-kırmızılılara transferi hakkında son karar için teknik yönetici Okan Buruk’un onayı bekleniyor.