Fenerbahçe Beko, Dimitris İtoudis’i açıkladı! Sıra Vesely ve De Colo’da… | Transfer haberi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü coşkusunu, yarıştığı her branşta şampiyon olarak taçlandırmayı hedefleyen Fenerbahçe idaresi, futboldaki Jorge Jesus atağından sonra basketbolda da Dimitris İtoudis’i grubun başına getirdi. Sarı lacivertli kulüp, son olarak CSKA Moskova’yı çalıştıran Yunan koç ile 3 yıllık muahedeye vardığını açıklandı. Evvelki gün Jesus rüzgarıyla futbolda kombineleri kapış kapış satan Fenerbahçe’de, Avrupa’nın en kıymetli antrenörlerinden İtoudis’in de basketbolda misal bir çılgınlık yaşatması bekleniyor.

Türkiye şampiyonluğu bile kesmedi

Efsanevi koç Zeljko Obradovic’in ayrılmasından sonra gelen antrenörler İgor Kokoskov ve Aleksandar Djordjevic’le Euroleague’de gayelerine ulaşamayan Fenerbahçe Beko, bu dönem Türkiye Ligi şampiyonluğunu kazanmasına karşın Djordjevic’i gönderip İtoudis’i getirerek asıl hedefinin Avrupa olduğunu gösterdi. CSKA Moskova ile 2 Euroleague şampiyonluğu bulunan 52 yaşındaki başantrenör bu akşam İstanbul’a gelecek ve yarın kulüpte düzenlenecek merasimle 3 yıllık mukavele imzalayacak.

Sıra Vesely ve De Colo’da

Başantrenör problemini çözen Fenerbahçe Beko’da artık gözler oyuncu transferlerine çevrilmiş durumda. Yakın tarihte kazanılan tüm muvaffakiyetlerde imzası olan, taraftarların ismine besteler yaptığı Jan Vesely’nin kadroda kalması için büyük efor gösteriliyor. Çek pivotun Barcelona ile anlaştığı söylense de sarı lacivertli yetkililer, “Vesely, ekibimizin en kıymetli oyuncusu. Oğlu burada doğdu. Kalması için gereken her şeyi yapacağız” dedi. Kontratı biten Nando de Colo ile de mutabakat ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.