Eyüpspor’dan Asbaşkanı Fatih Kulaksız: Kazımcan Karataş transferi hülle değil, proje | ‘Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’a açığız’

Beşiktaş ve Galatasaray’ın transferi için yarıştığı Altay’ın genç yıldızı Kazım Karataş’ın Eyüpspor’a transferi spor kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Eyüpspor, 2003 doğumlu Kazımcan Karataş transferi için İzmir takımı Altay ve oyuncuyla mutabakat sağlarken, oyuncunun bonservisini de almış oldu. 5 yıllık imza Kazımcan Karataş, iki yıllığına Galatasaray’da kiralık olarak forma giyecek.

Eyüpspor’un Kazımcan Karataş transferi günün en çok konuşulan konusu olurken, kulüp asbaşkanı Fatih Kulaksız bilhassa toplumsal medyada ortaya atılan argümanlar hakkında Spor Arena’ya konuştu.

KAZIMCAN KARATAŞ TRANSFERİ HÜLLE DEĞİL, YATIRIM YAPIYORUZ

Kazımcan transferinin bir hülle yahut kandırmacadan ibaret olmadığına vurgu yapan Kulaksız, “Bunlar birer yatırım projesi, hülle degil. Eyüpspor olarak genç bir oyuncuya yatırım yaptık. Biz hem teşebbüsçü hem de yatırımcı bir kulübüz. Kazımcan Karataş bedelinde 4-5 oyuncu daha oyuncu transfer edeceğiz. Transfer ettiğimiz futbolcuları Türkiye’nin lokomotif kulüpleri vasıtasıyla vitrine çıkarıp Avrupa pazarına sunmak istiyoruz. Galatasaray’ın art bahçesi üzere anılmak istemiyoruz. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzospor’la iş birliği yapmaya hazırız.” dedi.

ERENCAN ÖRNEĞİ: HARİKA LİG VİTRİNİNDE KALACAK

Kazımcan Karataş transferiyle ilgili açıklama yaparken Erencan Yardımcı örneği de veren Eyüpspor Asbaşkanı, “Erencan Yardımcı’yı Alanyaspor’a kiraladık. 1 yıl daha orada oynayacak ve Harika Lig vitrininde kalacak. Bizim amacımız Eyüpspor’u Üstün Lig’e çıkartıp bu oyuncuları kendi kulübümüzde oynatarak Türk futboluna ve A Ulusal Kadro’ya kazandırmak.” tabirlerini kullandı.

EYÜPSPOR MUHTEŞEM LİG’İN KIYISINDAN DÖNMÜŞTÜ

İki dönem evvel TFF 2. Lig’de puan rekoru kırarak şampiyonluğa ulaşan eflatun sarılılar, birinci kere çaba ettiği TFF 1. Lig’de Play-Off oynama başarısı gösterdi.

Geçtiğimiz yıl olduğu üzere bu döneme da Muhteşem Lig parolasıyla başlayan Eyüpspor’un son transferi Kazımcan Karataş oldu.

İddialı bir takım oluşturmak için transfer çalışmalarını sürdüren Eyüpspor, Kayserispor’dan Uğur Demirok ve İbrahim Akdağ ile de mutabakat sağlamıştı. Eflatun sarılılar, geçtiğimiz dönemin ortasında ise Balıkesirspor’un genç yıldız adayı Erden Gökçe’yi takımına katmıştı.

BAŞKANLAR, AMAÇLARI BU TÜRLÜ AÇIKLADI

O periyot Misli.com 2. Lig Kırmızı Kümede şampiyon olan Eyüpspor’da, Lideri Murat Özkaya ve Asbaşkan Fatih Kulaksız, şampiyonluğun öyküsünü, orta ve uzun vadeli maksatlarını, kulüp yapılanmasını ve dikkat çeken hayallerini bu türlü açıklamıştı.