Daniil Medvedev’den şoke eden hareket! Antrenörü final sırasında kortu terk etti

Tek erkeklerde dünya 1 numarası Daniil Medvedev, Hubert Hurkacz ile karşılaştığı Halle Open finalinda olay bir harekete imza attı.

Halle Open finalinde Rus Daniil Medvedev ile Polonyalı Hubert Hurkacz karşı karşıya geldi. Dünya sıralamasında 12. basamakta olan Hubert Hurkacz, 1 numara Medvedev’i 6-1 ve 6-4’lük setler sonucu 2-0 yenerek Halle Open’daki birinci, mesleğindeki 5. tekler şampiyonluğuna ulaştı.

MEDVEDEV’DAN KOÇUNA OLAY HAREKET! KORTU TERK ETTİ

İlk seti 6-1 kaybeden Rus raket Daniil Medvedev, setin kimi kısımlarında hudutlarına hakim olamadı. İkinci sete de berbat başlayan Medvedev, rakibinin servisini kırmasının akabinde eşi ve koçunun bulunduğu locaya gerçek sert bir biçimde bağırdı. Birinci sette de emsal yansılar veren ve locasına hakikat Fransızca halde bağıran Medvedev’in bu haline dayanamayan Fransız koçu Gilles Cervara, çantasını alarak tribünü terk etti.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör

Tennis TV (@tennistv)’in paylaştığı bir gönderi

MAÇTAN SONRA YALNIZCA EŞİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Finali kaybeden Daniil Medvedev, maçın akabinde yaptığı teşekkür konuşmasında sırf eşi Darid Medvedeva’ya teşekkür etti. “Daria, bu hafta benimle birlikte kortta olduğun için teşekkür ederim. Bazen kortta kalabilmek kolay değil, umarım bir sonraki vakitte her şey daha kolay olur.”

WIMBLEDON’A KATILAMAYACAK

Dünya 1 numarası Daniil Medvedev, dönemin üçüncü grand slam turnuvası olan Wimbledon’a katılamayacak. Wimbledon idaresi, İngiltere hükümetinin tavsiyesi sonrası Rus ve Belaruslu atletlerin turnuvaya katılmasını yasaklamıştı.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı sürdürgüğü işgal sebebiyle alınan bu kararın akabinde ATP ve WTA, Wimbledon’ın kararının savaşa karşı olduğunu tekraren söyleyen Rus ve Belaruslu atletlere karşı kişisel bir hal olduğunu savunup dev turnuvaya puan vermeyeceklerini duyurmuştu.

BENZER BİR OLAY FRANSA AÇIK’TA DA YAŞANMIŞTI

Medvedev’in Halle Open’da antrenörü Gilles Cervara’ya bağırması ve Cervara’nın kortu terk etmesi akılara Fransa Açık çeyrek finalinde Holger Rune’nin annesini korttan kovmasını getirdi.

Çeyrek finalde Norveçli Casper Ruud ile karşılaşan Danimarkalı Holger Rune, locasında oturan annesine Danca ‘forlade’ diye dealarca bağırırken ekrana gelmişti. İngilizce ‘leave’ manasına gelen ve Türkçeye ‘terk et’ biçiminde çevrilebilen kelam sonrası Rune’nin annesi tribünü terk etmişti.