Beşiktaş’ta geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleştirildi

Bayramlaşma merasimine; lider Ahmet Işık Çebi, idare konseyi üyeleri, idare heyeti eski üyeleri, eski atletler, konseylerin yeleri, Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımları’nın teknik grupları ile atletleri, altyapı atletleri, sicil heyeti üyeleri ve divan konseyi üyeleri katıldılar.

Ahmet Parıltı Çebi, merasimde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Değerli Beşiktaşlılar, benim değerli ailem. Yarın Kurban Bayramı’na Allah bize nasip ederse ulaşacağız, hepinizin bayramını kutluyorum. Huzurlarınızda burada olmayan bütün Beşiktaşlıların da bayramını kutluyorum. Biz koca bir aileyiz, milyonluk aileyiz. Burada yalnızca onlar değil yüzlerce kişi var. Ancak Her biriniz binlerce on binlerce kişiyi temsil ettiğini ve onların ismine burada olduğunu biliyoruz. Aile olmak birlik ve beraberlik içinde olmayı gerektiriyor. Biliyorsunuz bu dönem bilhassa mali genel konseyden ve seçimli genel heyetten çıktıktan sonra Beşiktaş’ta bu yılın birlik beraberlik yılı olmasını amaçladığımızı söz etmiştim. Alışılmış ki orada eksik bir tabirim var. Yalnızca bu sene değil bütün yıllar Allah bize birlik beraberlik içerisinde olmayı nasip etsin. Bu sene bunun başlangıcı olsun inşallah. Bayramlar genelde dargınlıkların son bulduğu günler olarak örf ve adetlerimizde inançlarımızda yer alır. Herkesin bütün Beşiktaşlıların bana olan kırgınlıkları varsa küslükleri varsa beni affetmelerini ve müsamahayla yaklaşmalarını diliyorum. Benim de olanlar varsa ben de hakkımı hukukumu helal ettim bu bayramlaşmayı müsaadenizle bütün Beşiktaşlılarla bir helalleşme olarak yapmak istiyorum. Burada olanlarla da olmayanlarla da… Tabir etmek istiyorum ki birçok arkadaşım burada, eski yöneticilerim çok da sevindim onları burada gördüğüm için. Çok keyifli oldum. Tanıdığım dostlarım var, yakınlarım var, telefonlarda mesajlaştığım görüştüğüm lakin maalesef hiç görmediğim lakin birinci kez burada gördüğüm arkadaşlarım var. Çok değişik bir his. Yani biriyle telefonlaşıyorsunuz mesajlaşıyorsunuz ancak kim olduğunu bilmiyorsunuz. Burada tanıdığınızda farklı bir keyif alıyorsunuz. Biz çaba ediyoruz, çalışıyoruz inşallah bizden sonraki arkadaşlarımız da çalışacak. Koca topluluk, 120 yıllık topluluk… Görüyorsunuz ki bizler faniyiz gideceğiz, bizden sonra gelecekler çocuklarımız bu topluluğa, bu topluluk ayakta kaldığı surece bu mabette yahut öbür bir yerde kucaklaşmaya devam edecek. Onun için her birinizin tahminen çok yakınlarını kaybetti, tahminen annelerimiz babalarımız tahminen tribünde maç seyrettiğiniz arkadaşlarınızı kaybettiniz. Hepsi bugün ortamızda değil ancak farkında mısın? Beşiktaş hala burada. Bütün hoşluğu bu işin, topluluk olmak. Bu bedelli markanın gerisinde durmak. Bu bedelli markanın yaşamasını sağlamak. Verilecek uğraşta bizlere de, bizler de diğerlerine takviye olmamız gerektiğini artık bu topluluğun büyüklüğü için kabul etmek zorundayız. Burada atletlerimiz var. Onları da çağırmak istiyorum. Artık bir sefer atlet olmalı, Beşiktaşlı olmalı, bir de bayan olmalıdır… Biliyorsunuz bayanlar Beşiktaş’ta çok değerli baş tacı öncelik onların. Münasebetiyle siz kendinizi hanımefendi kıymetli atletim kendinizi tanıtır mısınız? Başarınızı da söyleyin çekinmeyin biraz gururu duyun kendinizle.”

Siyah-beyazlı kulübün atletleri Şilan Ayyıldız, Ezgi Kaya ve  Beşiktaş JK Müze Danışmanı Zülal Gök de liderin akabinde konuşma yaptılar.

Kendisini tanıtarak kelamlarına başlayan Şilan Ayyıldızi şöyle konuştu: “Geçen hafta Balkan Atletizm Şampiyonası’nda ekibimizi temsil ettim ve 76 yıldır düzenlenen şampiyonada ülkemize 1500 metre branşında birinci altın madalyayı kazandırdım. Geçen pazar günü de ülkemizi Akdeniz Oyunları’nda temsil ettim. Önümüzdeki hafta Dünya Atletizm Şampiyonası için Amerika’nın Oregon eyaletine seyahat yapacağım. Orada da hem ülkemizi hem de kulübümüzü temsil etmekten büyük gurur duyuyorum. Şimdiden çok heyecanlıyım. Öncelikle beni buraya çıkaran, onur duyan Liderimiz Ahmet Parıltı Çebi’ye ve sponsorum, örnek aldığım Barış Ünlüoğlu’na çok teşekkür ederim. Maddi ve manevi dayanağın benim üzere alttan gelen sportmenler içinde devam etmesini diliyorum. Zira çok büyük bir takviye. Beşiktaş ailesinde olmaktan ötürü çok büyük memnunluk duyuyorum. Zira çok hoş bir aile, çok sıcak bir ortam var. Hepinize çok teşekkür ederim.”

Bir öbür sportmen Ezgi Kaya da “3 bin metre engelli branşında yarışıyorum. Geçen hafta Üstün Lig’de U-23 Avrupa barajını geçtim. Bu sene U-22 şampiyonasında ülkemizi temsil edeceğim. Ülkemizi gururlandırmak kulübümüz için yarışmak benim için bir onurdur. Dayanaklarından ötürü kulübümüz liderine ve antrenörlerime çok teşekkür ederim” tabirlerini kullandı.

Son olarak kelam alan Beşiktaş JK Müze Danışmanı Zülal Gök ise şunları söyledi:

“Beşiktaş’ta 52’nci yılımı dolduruyorum. Tüm Beşiktaşlılara birçok bayramlar diliyorum. Sizlere de Allah Beşiktaş’ta âlâ hoş muvaffakiyetleri nasip etsin. Beşiktaş, liderimin da dediği üzere büyük bir aile… Bu dayanışmayla bu birliktelikle birçok zorluğu aştık ve aşacağız. Onun için tekrar âlâ bayramlar diliyorum. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.”

Bayramlaşma merasimi, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.